POSTAVENIE NA TRHU

Počtom predaných výtlačkov a objemom inzercie je SPOLOČNOSŤ 7 PLUS druhým najväčším vydavateľstvom na Slovensku a najväčším slovenským vydavateľstvom. Naše týždenníky pravidelne číta 1 217 000 čitateľov a mesačníky 1 765 000 čitateľov. To znamená, že až 50 percent populácie Slovenska vo veku 14 - 79 rokov siaha po periodikách nášho vydavateľstva. V prieskumoch čítanosti MML a v auditoch overovania nákladov ABC sa všetky časopisy SPOLOČNOSTI 7 PLUS nachádzajú na popredných miestach. Denník Plus JEDEN DEŇ sa hneď od svojho vzniku stal druhým najúspešnejším denníkom vo voľnom predaji.
Týždenník PLUS 7 DNÍ je celé roky stabilným lídrom na časopiseckom trhu, ktorý sa svojho času výraznou mierou zasadil o nastolenie a obhájenie demokratických princípov na Slovensku. Vydavateľstvo, ktoré vzniklo už v roku 1990, sa stalo neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho a politického vývoja Slovenska.

Rozhovor so Štefanom Šimákom, predsedom redakčnej rady a spoluzakladateľom týždenníka PLUS 7 dní.


SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, s.r.o.

NAŠE PORTFÓLIO

DENNÍK

Plus JEDEN DEŇ

Denník Plus jeden deň   Svoju obsahovú a vizuálnu koncepciu stavia denník na tradícii a značke týždenníka Plus 7 dní. Denník sa úspešne snaží obsadiť voľnú pozíciu na trhu medzi bulvárnou a mienkotvornou tlačou.  
Periodicita: denník okrem nedele
Ročník: X.
Predajná cena: od 0,49 €
Rozsah strán: 20 – 32
Priemerný náklad 2014: 67 000 ks
Priemerný predaj 2014: 45 972 ks
Čítanosť: 7 %
Počet pravidelných čitateľov: 290 000

 

Plus JEDEN DEŇ Magazín (suplement denníka)

Plus jeden deň magazín   Magazín prináša najbohatší televízny a rozhlasový program spomedzi všetkých novinových a časopiseckých vkladačiek. Širšie koncipovaná publicistika je zameraná na životný štýl, šoubiznis a kinematografiu.  
Periodicita: týždenník, piatok
Ročník: VII. 
Predajná cena s denníkom: 0,55 €
Rozsah strán: 52 + 4

 

TÝŽDENNÍKY

Plus 7 dní - časopis, ktorý sa dá čítať

Časopis Plus 7 dní   V prieskumoch čítanosti MML obsadzuje týždenník Plus 7 dní prvé miesto. Názory a odhalenia časopisu sú v spoločnosti i politických kruhoch prijímané s rešpektom. Ťažisko publicistiky tvorí aktuálne dianie doma a v zahraničí, reportáže, kauzy a postrehy zo života spoločnosti, sondy do súkromia osobností a celebrít. Pravidelné rubriky sa venujú histórii, cestopisu, svetovej vede, medicíne, automobilizmu a móde. Súčasťou obsahu sú testy, krížovky, recepty a tv program.
Plus 7 dní je najznámejšou časopiseckou a jednou z najpoznateľnejších značiek na Slovensku vôbec.
 
Periodicita: týždenník
Ročník: XXV.
Predajná cena: 1,20 €
Rozsah strán: 124 - 204
Náklad: 234 000
Predaj: 180 000
Čítanosť: 15,4 %
Počet pravidelných čitateľov: 689 000

 

Šarm - časopis s dobrým vkusom

Časopis Šarm   Svojou obsahovou štruktúrou a grafickým dizajnom sa radí medzi luxusnejšie periodiká. Ženský týždenník s nadhľadom reflektuje spoločenské udalosti doma a vo svete. Časopis ponúka aktuálne reportáže, exkluzívne rozhovory a informácie zo šoubiznisu. Prináša množstvo módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Nazerá do súkromia celebrít a do zákulisia šoubiznisu. Súčasťou obsahu sú recepty, krížovky, testy a prehľadný televízny program.  
Periodicita: týždenník
Ročník: IX.
Predajná cena: 0,99 €
Rozsah strán: 84 - 124
Náklad: 118 000
Predaj: 60 000
Čítanosť: 2,9 %
Počet pravidelných čitateľov: 130 000

 

Báječná Žena - časopis na každý deň

Časopis Báječná žena  

Vysokonákladový týždenník Báječná Žena prináša oddychové čítanie pre ženy, ktoré riešia každodenné životné situácie. Praktický časopis ponúka rady pre zdravie, oddych a líniu, venuje sa módnym a kozmetickým trendom. Jednou z ťažiskových tém sú príbehy zo života, recepty, malý bazár či zoznamovacia rubrika.

 
Periodicita: týždenník
Ročník: VII.
Predajná cena: 0,49 €
Rozsah strán: 56 - 96
Náklad: 230 000
Predaj: 160 000
Čítanosť: 7,9 %
Počet pravidelných čitateľov: 352 000

 

MESAČNÍKY

Zdravie - fit, krása, pohoda

Časopis Zdravie  

V prieskumoch čítanosti MML takmer pravidelne obsadzuje prvú priečku medzi mesačníkmi. Zdravie patrí medzi najznámejšie značky na Slovensku. Časopis s dominantným postavením na slovenskom trhu si získal dôveru čitateľov i odborníkov. Venuje sa zdravému životnému štýlu, racionálnej výžive a aktívnemu relaxu. Okrem noviniek z medicíny prináša množstvo odborných rád, ako sa starať o zdravie, zlepšovať kondíciu, ako sa racionálne stravovať. V centre pozornosti stojí duševné zdravie, ktoré úzko súvisí s relaxom aj so športovými aktivitami. Časopis dopĺňajú trendy z oblasti módy a kozmetiky. Obľúbenými sú exkluzívne rozhovory so známymi osobnosťami.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: LXVII.
Predajná cena: 1,59 €
Rozsah strán: 84 - 124
Náklad: 110 000
Predaj: 80 000
Čítanosť: 9,6 %
Počet pravidelných čitateľov: 437 000

 

Záhradkár - rodinný magazín nielen pre záhradkárov

Časopis Záhradkár  

Svojou vyše šesťdesiatročnou tradíciou patrí Záhradkár k najstarším periodikám na slovenskom časopiseckom trhu. Mesačník je celoročným poradcom pri tvorbe a udržiavaní záhrad, terás a zelených balkónov. Prináša nápady pri výbere záhradnej architektúry. Radí, ako sa starať o kvety, ovocné stromy a zeleninu. Časopis orientuje čitateľa v každom ročnom období, odporúča mu, ako sa postarať o pôdu, ochranu rastlín či o uskladnenie alebo spracovanie vypestovaných plodín. Mesačník dáva tipy na nákup techniky a ďalších pomôcok pre záhradkárov. V spolupráci s Výstaviskom TMM Trenčín a Slovenským zväzom záhradkárov je organizátorom prestížneho veľtrhu ZÁHRADKÁR, ktorý sa koná každý rok na jar v meste Trenčín. V roku 2006 mal veľtrh vyše 40-tisíc návštevníkov.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: XLVII.
Predajná cena: 1,59 €
Rozsah strán: 82 - 124
Náklad: 130 000
Predaj: 100 000
Čítanosť: 8 %
Počet pravidelných čitateľov: 350 000

 

EMMA - časopis pre dôverný rozhovor

Časopis Emma  

Exkluzívny dámsky magazín o všetkom, čo moderná žena chce a potrebuje pre život. Informuje o moderných trendoch a novinkách v obliekaní, kozmetike i životnom štýle. Prináša množstvo praktických rád, trikov a tipov. Odľahčeným spôsobom sa venuje témam, akými sú medziľudské vzťahy, láska, sex a kariéra. Nezabúda ani na záľuby žien, ako šport, cestovanie, kultúra, varenie a starostlivosť o domácnosť.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: XI.
Predajná cena: 2,49 €
Rozsah strán: 164 - 206
Náklad: 100 000
Predaj: 74 000
Čítanosť: 9,3%
Počet pravidelných čitateľov: 417 000

 

BREJK - uteč, čítaj brejk, časopis nielen pre mužov

Časopis Brejk  

Exkluzívny mesačník o životnom štýle, ktorý sa stal prestížnym sprievodcom aktívne a dynamicky žijúcich mužov. Brejk prináša množstvo atraktívnych reportáží, fascinujúcich cestopisov a zaujímavostí zo sveta vedy, techniky a športu. Nielen muža zaujmú témy ako svet automobilizmu, módy či kozmetiky. Obľúbené sú témy o medziľudských vzťahoch, láske, sexe či o zdraví. Brejk orientuje čitateľa vo svete vôní a chutí, dáva mu návod na to, ako vychutnať pôžitok z konzumácie vína a iných alkoholických nápojov.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: IX.
Predajná cena: 2,20 €
Rozsah strán: 132 - 148
Náklad: 28 000
Predaj: 15 000
Čítanosť: 2.3 %
Počet pravidelných čitateľov: 105 000

 

Pekné Bývanie - dom, byt, záhrada

Časopis Pekné bývanie  

Mesačník Pekné bývanie je najvplyvnejším časopisom o bývaní na Slovensku. Počtom predaných výtlačkov prevyšuje súčet všetkých ostatných konkurenčných výtlačkov. Pozornosť čitateľov zaujme pravidelná rubrika o bývaní známych osobností, rady odborníkov o výstavbe a rekonštrukciách rodinných domov, bytov, o formovaní interiéru a exteriéru. Časopis ponúka pohľad do sveta nábytkového dizajnu, bytových doplnkov a dekorácií. Vďaka kvalitným obrazovým reportážam z navštívených interiérov či záhrad prináša nápady a tipy, ktoré môže čitateľ využiť pri tvorbe vlastného bývania.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: XIII.
Predajná cena: 1,69 €
Rozsah strán: 164 - 204
Náklad: 44 000
Predaj: 25 000
Čítanosť: 5,3 %
Počet pravidelných čitateľov: 233 000

 

Dobré jedlo

Časopis Dobré jedlo  

Dobré jedlo je časopis pre majstrov gurmánskeho remesla, ale aj pre začínajúcich kuchárov. Bohato ilustrovaný magazín prináša v každom čísle recepty na tradičné i netradičné jedlá domácej, ale aj svetovej kuchyne. Časopis ponúka recepty na pečenie zákuskov, výrobkov studenej kuchyne a miešaných nápojov. Recepty v časopise sú spracované tak, že sú zrozumiteľné a ľahko pripraviteľné i pre nie veľmi zdatnú gazdinku. Je poradcom pri používaní rôznych korenín, orientuje čitateľa vo svete noviniek zameraných na uľahčenie práce v kuchyni, pri výbere aperitívov a vín.

 
Periodicita: mesačník
Ročník: XIII.
Predajná cena: 1,59 €
Rozsah strán: 68 + 4
Náklad: 80 000
Čítanosť: 2,3 %
Počet pravidelných čitateľov: 100 000

 

Poľovníctvo a Rybárstvo

Časopis Poľovníctvo a Rybárstvo  

Špecializovaný mesačník s viac ako polstoročnou tradíciou oslovuje čitateľov informáciami a novinkami z oblasti poľovníctva a rybárstva. Prezentuje spôsoby lovu rýb či zveri, obľúbené revíry, upozorňuje na zmeny v legislatíve. Formou pútavých reportáží približuje život lesných i exotických zvierat, pozýva do viac či menej známych prírodných zákutí. K čitateľsky najpríťažlivejším rubrikám patria rozhovory, vlastné príbehy, fotografie najväčších úlovkov a trofejí. Časopis nezabúda ani na servis výstav, na praktické rady a tipy pri kúpe techniky, výstroja a ďaľších pomôcok nielen pre poľovníkov, rybárov, ale i všetkých milovníkov prírody.

 

Periodicita: mesačník
Ročník: LXIV.
Predajná cena: 1,52 €
Rozsah strán: 96 + 4
Náklad: 45 000

 

 

 

Včielka

Časopis Poľovníctvo a Rybárstvo  

Včielka je časopis pre deti predškolského veku, ich rodičov a pedagógov. Veľkí aj malí v ňom nájdu veľa zaujímavých básničiek, maľovaniek, hádaniek, hier, vystrihovačiek, skladačiek, rozprávky na pokračovanie a pesničky. Časopis je interaktívny. V každom čísle sa súťaží o hodnotné ceny. Podporuje detskú fantáziu a tvorivosť.

 

Periodicita: mesačník
Ročník:
Predajná cena: 1,10 €
Náklad: 12 000

 

 

 

Zornička

Časopis Poľovníctvo a Rybárstvo  

Detský časopis s neuveriteľnou tradíciou.Vychádza od roku 1846. Zornička je časopis pre deti mladšieho školského veku, ich rodičov a pedagógov. Veľkí aj malí v ňom nájdu rozprávky, zábavnú angličtinu, život z ríše zvierat, hlavolamy, hry pre šikovné ručičky a hlavičky a veľa ďalších zaujímavostí. Časopis podporuje detskú fantáziu, kreativitu a tvorivosť. Základné školy prvého stupňa ho pravidelne využívajú pri učebnom procese.

 

Periodicita: mesačník
Náklad: 11 000
Predajná cena: 1,10 €